Yürüme Aparatı & Bastonlar

Yürüme Aparatı & Bastonlar

Yürümekte zorluk çeken kişilerin destek alarak tek başına yürüme eylemini gerçekleştirebilmesi için bastonlar ve yürüme aparatları geliştirilmiştir. Bazı yürüteç modelleri tekerlekli olarak üretilmiştir. Tekerlekli yürüteçlerden destek alınabilir ve yürüteçleri ileri iterek yürüme işlemi gerçekleştirilebilir. Tekerleği bulunmayan yürüteçlerle yürüme eylemini gerçekleştirmek biraz daha zordur. Ellerden yardım alarak yürüteçler kaldırılır ve bir sonraki adım için ileriye yönlendirilir. Yürüteçler genellikle alüminyum malzemeden üretilir. Böylece daha sağlam ve dayanıklı yapıda olurlar.

Bacaklarında geçici bir sakatlık yaşayan kişiler, yürürken bastonlardan destek alabilirler. Bastonlar koltuk altına yerleştirilerek kullanılır. Yürümeye yardımcı bastonlar, omuz altına gelecek uzunlukta ve sopa görünümdedir. Elle kavrayabilme yerleri bulunur. Bu sayede bastona yaslanırken, bir sonraki adım için baston elle tutularak kaldırılır ve ileriye yönlendirilir. Kalıcı sakatlığı olan kişiler devamlı baston kullanmak zorunda kalabilirken, ayağından ameliyat olan kişiler sadece iyileşme süresince baston kullanabilir. Bazı bastonların yüksekliği ayarlanabilir yapıdadır, böylece bastonu rahat edebileceğiniz şekle kolayca getirebilir ve rahatça kullanabilirsiniz. Avuç içi tutma kısmı silikon olan bastonların kavranabilmesi ve kontrol edilebilmesi daha kolaydır. Silikon bölüm sayesinde ellerin kayması engellenir ve baston hakimiyeti daha kuvvetli sağlanır. Baston fiyatları, özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yürümekte zorluk çeken kişiler, dışarıda rahatça dolaşabilmek ve hareket edebilmek için Wollex tekerlekli yürüteci tercih edebilir. Kilitlenebilir tekerlekleri ile oldukça güvenlidir. Kullanılmadığı zaman tekerlekleri kolayca kilitlenebilir ve olası kaza durumları engellenebilir. El tutma yerleri fren tertibatlıdır ve istenildiği zaman eller sayesinde tekerlekler kontrol edilebilir. El tutma bölümünün yüksekliği ayarlanabilir yapıdadır. Böylece kişilerin boy uzunluğuna göre en rahat yükseklik ayarı kolayca yapılabilir. Ön bölümünde sehpa bulunur. Bu sayede kişi yorulduğunda sehpayı çıkartıp oturabilir. Katlanabilir olma özelliği sayesinde kolayca muhafaza edilebilir yapıdadır. Ayrıca ön kısmında bulunan sepeti sayesinde elde taşınması mümkün olmayan küçük eşyalar kolayca taşınabilir. Tekerlekli yürüteçlerin fiyatları, özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Backjoy, Zuccari, Elite, Mymed, Smart gibi birçok marka tarafından baston ve yürüteç çeşitleri üretilmektedir.

Bu kategoride Ürün bulunamadı.

Farmaeczamed.com © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

->