Teslimat ve İade


 
 
İade Süreci
 
Farmaeczamed.com aracılığıyla sipariş vermiş olduğunuz ürün veya ürünlerin teslim  alındıktan sonra herhangi bir sebeple iade etmek istediğinizde aşağıdaki prosedürler uygulanmaktadır.
Sipariş teslim alınma tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde iade talebinizi Müşteri Hizmetlerimize iletmeniz gerekmektedir. İade ürünleriniz anlaşmalı kargo firmalarımız ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. İadeniz firmamıza ulaştıktan sonra  müşteri hizmetlerimiz sizlerle iletişime geçerek en kısa sürede iade işlemini tamamlamaktadır. 
 
İade işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler:
 
1.Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olmalıdır. 
2.İade işlemlerinde ürünler, orijinal faturala nüshalarıyla birlikte iade sebebini açıklayıcı bir yazıyla tarafımıza gönderilmelidir.
3.Aras Kargo dışında herhangi bir kargo şirketi ile gönderilen iadeler tarafımızdan kabul edilememektedir.
 
İadeniz depomuza ulaştıktan sonra kayıtlı e-posta adreslerinize bilgilendirme e-maili en kısa süre içerisinde iletilmektedir.
 
İadenizin onayına müteakip tarafınıza e-mail yoluyla bilgilendirme yapılır ve ürün bedeli kredi hangi ödeme tipini seçtiyseniz aynı şekilde  7 iş günü içerisinde iade edilir. Kredi kartlarıyla ilgili yapılan iadelerde, banka sistemleri arası iletişim süresi olduğundan, iade edilen tutarın kartınıza yansıması 24 – 48 saat içerisinde gerçekleşmektedir. Ücret iadenizin hesabınızda görünmemesi durumunda öncelikli olarak bankanızla görüşmenizi tavsiye ederiz. 
 
Siparişinizi kargo firmasından teslim alırken mutlaka paketler açılarak bakılmalı ve herhangi bir problemde ( kırık ürün, eksik ürün, ambalajı yırtık ürün vs. ) kargo firmasına tutanak tutturularak ürünler tarafımıza kargo firmasıyla gönderilmelidir.
 
Teslimat Koşulları
 
Teslimat Sırasında Kapıdan Ödeme var mı? Ücreti Ne Kadar?
 
500 TL'ye kadar siparişleriniz de '' Kapıda Nakit Ödeme '' yöntemini kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken '' Kapıda Ödeme '' yönteminde sadece '' Nakit '' ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme hizmet bedeli 10 TL dir.  
 
Sipariş takibini nasıl yapabilirim?
 
Siparişiniz onaylandıktan sonra size ulaşan emailde, sipariş numaranız bulunmaktadır. Sipariş numaranız ile Sipariş takibi sayfasından siparişlerinizin durumunu takip edebilirsiniz.
 
Siparişimin ne zaman kargolanır?
 
Siparişiniz 1-3 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir.
Kargoya teslim edilen siparişinize ait kargo takip kodunuz 24 saat içerisinde kayıtlı e-posta adreslerinize iletilmektedir.
 
Siparişimin teslimat adres bilgisini değiştirebilir miyim ?
 
Siparişinize ait teslimat adres değişikliği talebinizi info@farmaeczamed.com adresimize veya 0224 482 31 95 numaramız aracılığıyla müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağlayarak iletmenizi rica ederiz. Siparişleriniz aynı gün kargolandığı için bu değişikliğin en kısa sürede tamamlanması gerekmektedir.
 
Siparişim adreste bulunmadığım zaman gelmiş ve not bırakılmış ne yapmalıyım?
 
Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden teslim alabilirsiniz. 3 gün içerisinde iletişime geçmemeniz durumunda, Kargo firmalarının işleyişi siparişinizin otomatik iadeye dönüşmesi şeklindedir. Kargo notu size ulaştığında, otomatik iadeye dönüşmemesi için Kargo firmasıyla veya Farmaeczamed Müşteri Hizmetleri ekibiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
 
Kargo Kaç Günde Gelir?
 
Siparişinizi takiben 5 iş günü içerisinde ürününüz tarafınıza iletilmek üzere kargo şirketine teslim edilir. Siparişlerinizin çıkışı Bursa - Nilüfer , İstanbul - Avcılar ve İzmir depolarımızdan yapılmaktadır.
 
Ortalama kargo teslimat süreleri:
 
-Kargo Şirketleri İstanbul’dan 600 km mesafeye  kadar 1 günde, 600 km sonrası 2 iş gününde paketinizi teslim eder.
 
-Cumartesi yarım gün olarak teslimat yapılmaktadır. Fakat Pazar günleri ve Resmi tatil günlerinde Kargo şirketleri teslimat yapmamaktadır. 
 
Not: Bulunduğunuz bölgenin kargo sistemi sebebiyle ürünün tarafınıza ulaşmasında farklılıklar olabilir. Mücbir sebeplerden dolayı (kar, sel, kasırga ve ulaşım güçlüğü yaratan diğer durumlarda) paketinizin ulaşmasında gecikmeler yaşanabilir. 
 
Kargo Firmaları Teslimat Günleri
 
Kargo teslimatı seçmiş olduğunuz kargo şirketi aracılığıyla 09.00- 18.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Kargo firmaları Cumartesi günleri yarım gün çalışmakta olduğundan teslimatlar saat 12:00’ye kadar yapılmaktadır. Kargo firmaları Pazar günleri çalışmamaktadır.
 
 

 

Farmaeczamed.com © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

->