Ortopedik Ürünler

Ortopedik Ürünler

Tabanlık, boyunluk, kol askısı, baston, yürüteç, korse, dizlik ve bileklik gibi ürünler, ortopedik sağlık ürünleri kategorisinde yer alıyor. Tüm bu ürünler, sağlık problemlerinin önüne geçmek ve tedavi sürecini hızlandırmak için kullanılır. Boyun fıtığı olan veya boyun ameliyatı geçiren kişiler, boyun sağlığını korumak ve yanlış bir harekette bulunmamak için boyunluktan yararlanabilir. Boyunluk çeşitleri, pamuk kaplı sünger malzemelerden üretilir ve tamamen boynu kavrar. Bu sayede boynun gereksiz hareket etmesi engellenir. Boyunluk sayesinde, boyunda bulunan ağrılar hafifler, boyun rahatlar ve dinlenir. Kolunda çatlama, omzunda çıkma gibi problemleri olan kişiler, ortopedik kol askısından yardım alarak kolunun rahat etmesini sağlayabilir. Ortopedik kol askıları, boyundan çapraz bir şekilde takılır ve kolun sabit kalmasını sağlar. Kol askılarında, dirseğin rahat etmesini sağlamak için özel bir bölme bulunur. Bu sayede kolu yanlış hareket yapmaktan kurtarabilir ve iyileşme süresini hızlandırabilirsiniz.

Ayak sağlığı kesinlikle ihmal edilmesi gereken durumlar arasında yer alıyor. Ayak sağlığını korumak için günlük hayatta ayakkabının içine tabanlık yerleştirilebilir. Tabanlık sayesinde ayakların rahat etmesi sağlanabilir. Tabanlık çeşitleri arasında deriden üretilen ve silikondan üretilen ürünler yer alıyor. Silikon tabanlıkların kullanımı ve temizliği oldukça kolay olduğu için birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Günlük kullanım sonrasında silikon tabanlıklar ılık suyla yıkanabilir ve ertesi gün kullanım için hazır hale getirilebilir. Tabanlık çeşitleri arasında boy uzatmaya yardımcı olanları da bulunur. Piyasada boy uzatıcı tabanlık olarak bilinen bu tabanlık çeşitlerinin topuk kısmı birkaç santim yüksektir. Boy uzatıcı tabanlıklar ayakkabının içine gizlendiği için fark edilmez ve boyunu birkaç santim yüksek göstermek isteyen kişiler tarafından güvenle kullanılabilir.

Yürümekte zorluk çeken kişiler baston çeşitlerinden yardım alabilir ve yürüme eylemini gerçekleştirebilir. Özellikle ayağı kırılan, sakatlanan veya herhangi bir sebepten dolayı ayağından ameliyat olan kişilerin ayağını çok fazla zorlamaması gerekir. Bunun için koltuk değneklerinden yardım alabilirler. Koltuk değneklerinden destek alarak yürümek, ayağın üzerine ağırlık vermeyi engeller, bu sayede ayağın yorulması ve tekrar hasar alması da engellenmiş olur. Tamamen yürüme engelli olan kişiler tekerlekli sandalyeden yararlanabilir. Tekerlekli sandalye çeşitleri arasında akülü tekerlekli sandalye ve manuel tekerlekli sandalye çeşitleri bulunur. Akülü tekerlekli sandalyelerin kullanımı daha kolaydır ve uzun mesafe kat etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Tekerlekli sandalye fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Limit:
14 sonuçtan 1 ile 14 arası görüntüleniyor.

Farmaeczamed.com © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

->