Cinsel Sağlık Ürünleri

Cinsel Sağlık Ürünleri

Cinsel sağlık ürünleri arasında yer alan gebelik testiyle hamile olup olmadığınızı anlayabilir; ovülasyon testiyle de en uygun hamile kalabilme zamanını hesaplayabilirsiniz. Hamileliğin en bilindik belirtisi adet döneminin gecikmesidir. Adet dönemi geciken kadınlar, hastanelerde veya sağlık merkezlerinde kan testi yaptırarak hamile olup olmadığını anlayabildiği gibi, gebelik testiyle evinde kendi testlerini kendileri uygulayabilir. Gebelik testleri idrar yoluyla yapılır ve bir süre bekledikten sonra testin üzerinde oluşan çizgilerden hamilelik durumunun olup olmadığı görünür. Gebelik testi kullanımı için testin üzerinde yer alan kullanım kılavuzundan yararlanabilirsiniz. Hamilelik testi fiyatları neredeyse birbirine yakındır fakat markalara göre değişiklik gösterebilir.

Ovülasyon testi, kadınların en uygun hamile kalma dönemini hesaplamaya yardımcı olur. Ovülasyon testi de genellikle idrar yoluyla uygulanır ve LH hormonunun artışını saptar. Piyasada birçok kişi tarafından LH testi olarak da bilinmekte. LH testi ile kadınların yumurtlama dönemi belirlenir. En uygun hamile kalma dönemi, yumurtlama dönemi olduğu için hamile kalmak isteyen kadınların bu dönemlerde cinsel ilişkiye girmesi gerekir. Yumurtlama dönemi her kadında farklılık gösterebilir. Bazı kadınlarda adet döneminin 14. günü olabilirken, bazılarında ise 18. günü de olabilir. Bunun için ovülasyon testleri üretilmiştir, böylece yumurtlama dönemi kolayca hesaplanabilir hale gelmiştir. Ovülasyon testi yapılmadan önce adet dönemi tablosu oluşturulmalı ve adet günleri düzenli olarak takip edilmeli. Düzenli adet gören kadınlar, adet kanaması başladıktan 12 gün sonra teste başlayarak 5 gün boyunca her gün test yapabilirler.

Cinsel ilişki esnasında sağlığınızı korumak ve istenmeyen gebeliklerin oluşmasını engellemek için prezervatif çeşitlerinden yararlanmanız önerilir. Kadın prezervatif çeşitleri ve erkek prezervatif çeşitleri bulunmaktadır. Cinsel ilişkide korunmak amacıyla en çok erkek prezervatif çeşitleri tercih edilmektedir. Prezervatif kullanımı nasıl olur diye merak edenler internet üzerinden araştırma yapabilir. Prezervatifin etkili bir sonuç verebilmesi için en uygun şekilde kullanılması gerekir. Prezervatif, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunamaya yardımcı olurken, istenmeyen gebeliklerin oluşmasını da önemli derecede engeller. En bilindik doğum kontrol ürünü prezervatiflerdir; hem ucuz, hem de pratik kullanım imkanına sahip olduğu için birçok çift tarafından prezervatif çeşitleri tercih edilmekte. Durex, Okey, Fiesta, Playboy gibi markalar tarafından üretilen prezervatif çeşitleri bulunur. Prezervatif fiyatları markalara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Limit:
22 sonuçtan 1 ile 22 arası görüntüleniyor.

Farmaeczamed.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

->