Boyunluk & Kol Askısı

Boyunluk çeşitleri arasında süngerden ve plastikten üretilmiş boyunluklar bulunur. Boyunluk, boyun ve omurilik ağrılarının hafifletilmesi için kullanılmaktadır. Herhangi bir kaza anında boyunluk kullanılarak yanlış hareket yapma durumu ortadan kaldırılır. Bazen yamuk yatma ve üşütme gibi durumlar da boyun ağrılarına sebebiyet verebilir. Bu durumlarda boyun ağrılarını hafifletmek ve iyileştirmek için boyunluk kullanılabilir. Boyunluk, boynun olması gerektiği açıda durmasına yardımcı olur. Boyundaki sinirleri sıkıştırarak ağrının omuzlara ve kollara yayılmasını engeller. Boyunda oluşan bir problemin giderilmesi için boyunluk takılır. Boyunluk, boyun hareketlerini kısıtlayarak ağrının hafiflemesine yardımcı olur. Boyunluk satın alırken bedenlerine dikkat edilmelidir, aksi durumda boyunluk küçük veya büyük gelebilir ve bu da hiçbir işe yaramaz. Büyük gelen boyunluk, işlevini olması gerektiği gibi yerine getiremez, aynı şekilde küçük gelen boyunluk da boynu daha çok sıkarak rahatsızlık verebilir.

Luxor markası tarafından üretilen boyunluk, hafif derece ağrılı durumlarda boyun hareketlerini kısıtlar ve boynu rahatlatır. Pamuk kumaş kaplı soft sünger malzemeden üretilmiştir ve anatomik boyun şekline uygundur. Boyna zarar vermez, tahriş etmez ve terletmez. Böylece boyunda meydana gelmiş problemlerin iyileşmesine yardımcı olurken rahatsızlık veren durumların yaşanmasını da engeller. Nelson boyunluk travmalarda, ameliyat sonrasında ve hasta naklinde güvenle kullanılabilir. Boyun şekline kolayca ayak uydurur ve rahatsızlık vermez. Üzerinde bulunan 4 adet delik sayesinde terlemeyi önlerken, cildin hava almasını sağlar. Bedenlere göre üretilmiştir.

Boyunluk modelleri genellikle ten renginde üretilmiştir, böylece çok fazla dikkat çekmez ve rahatlıkla kullanılabilir. Philedelphia boyunluk, yarı sert boyunluk modelidir. 2 mm delikli plastozot malzemeden üretilmiştir, ön ve arkasında plastik destekleri bulunur. Boyun fıtıklarında, yaralanmalarında ve ameliyatı sonrasında koruma stabilizasyon amaçlı kullanılır. Novamed, Luxor, Pekatherm gibi markalar tarafından boyunluk çeşitleri üretilmektedir. Boyunluk fiyatları, özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle boyun fıtığı olan kişiler, ani hareketten kaçınmak ve ağrıları sonlandırmak için boyunluk kullanmayı alışkanlık haline getirebilirler. Kol kırılması veya omuz çıkması gibi problemler yaşandığında, kol askısından yardım alınabilir ve iyileşme süreci hızlandırılabilir.

Limit:
2 sonuçtan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.

Farmaeczamed.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

->