Bel & Sırt Destekleri

Korse, vücudu toparlamaya ve vücudun daha sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurken, aynı zamanda vücudun belli bölgelerini sıcak tutmaya da yarar. Birçok korse çeşidi arasından probleminize uygun olan bir modeli tercih edebilirsiniz. Kambur durma gibi bir probleminiz varsa, dik durmanıza yardımcı olabilecek bir ortopedik korse kullanmaya başlayabilirsiniz. Dik duruş korsesi, yelek görünümündedir ve unisex yapıdadır. Dolayısıyla hem kadınlar, hem de erkekler tarafından güvenle kullanılabilir. Korsenin içinde manyetik mıknatıs bulunur ve destekleyici dizaynı ile zayıf duruşları güçlendirir. Mıknatıslar, omurga ve bele denk gelen stratejik noktaya yerleştirilmiştir. Özellikle masa başında çalışanların duruş bozukluğu yaşama ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle sürekli oturarak çalışan kişiler tarafından tercih edilmesi önerilir.

Dik duruş sağlayan korse çalışırken, yürürken, spor yaparken, kısacası tüm aktivitelerde güvenle kullanılabilir. Özel dizaynı sayesinde kıyafetlerin altında fark edilmez ve rahatsızlık vermez. Manyetik yelek özelliğine sahip korse, sırt ağrılarını hafifletir ve omurgayı doğru pozisyona getirir. Omuzların arkasından hafifçe iter, omuz, boyun ve kafayı desteklerken omurganın da doğru bir şekilde hizalanmasını sağlar. Bu sayede oturuş ve duruş bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olur. Pure Nature Acura, Novamed, Kuteks, Luxo gibi markalar tarafından korse çeşitleri üretilmiştir. Korse fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Şeker hastalığı ve açık yarası olan kişilerin, korse kullanmadan önce doktora danışması önerilir. Korse deyince sadece bayanlar tarafından kullanıldığı algısı yaşanır; fakat erkekler tarafından kullanılmak için üretilen erkek korse modelleri de bulunur. Duruş bozukluğu yaşayan erkekler de, dik duruş sağlayan korse modelini güvenle kullanabilir. Posturex markası tarafından üretilen dik duruş korsesi, yelek görünümlü korseden biraz farklıdır ve bel çevresini sarabilen yapıya sahiptir. Bel çevresindeki kemer, yanlış durma pozisyonlarında uyarıcı etki yapar. Koltuk altından geçen şeritler özel sünger ile kaplanmıştır, böylece koltuk altında meydana gelebilecek tahriş olasılıkları ortadan kaldırılmıştır. Terlemeyi önleyen, hava sirkülasyonu sağlayan kumaştan imal edilmiştir. Giyilmesi kolay ve rahattır. Giyildiğinde vücut üzerinden kayma yapmaz ve sabit bir şekilde durur. Çocukların duruş bozukluklarının giderilmesinde de kullanılabilir özelliktedir.

Limit:
7 sonuçtan 1 ile 7 arası görüntüleniyor.

Farmaeczamed.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

->